Kutiikula mõju juuksepikenduste omadustele

Kutiikula on tõenäoliselt see osa juuksekarvast, mis meis kõige suuremat huvi ja muret tekitab. Kui juuksekarv alles ilmub peanaha pinnale, on ta 6-10-kihiline ja umbes 0,5 μm paksune.  Kutiikula kinnitub korteksile ja moodustab selle ümber tiheda kesta.  Kutiikula rakud katavad  üksteist nagu katusekivid umbes 5˚  nurga all ja  asetuvad suunaga alla, juukseotsa poole.

Kui juuste füüsikalised omadused olenevad kiudkihist, siis optilised – kutiikulast. Juuste säravus määratakse  selle järgi, kuidas valgus nende pinnalt vastu peegeldub – laines ja lokkis juuksed ei sära nii tugevalt kui sirged. Läige või selle puudumine võib kajastada juuste seisundit: tuhmide juuste puhul võib neile olla kogunenud soolasid või teisi aktiivaineid, või kasutate Teile sobimatut konditsioneeri. Teisest küljest võivad kohevad ja lokkis juuksed olla terved, kuid nende struktuuri tõttu puudub neil sära.

Hiina ja Itaalia päritolu toodetele on iseloomulik kutiikula puudumine. Headelt Remy doonorijuustelt ei ole mõtet kutiikulat eemaldada. Kutiikula eemaldatakse eranditult odavatelt juustelt, kus ei ole kinni peetud soomuste ühesuunalisusest (sassis juuksed). Kutiikula on juuste kaitsekiht – see on nende nahk. Kutiikulata juuksed ei sära, sest pärast happetöötlust näeb juuksekarva pind välja mitte sile, vaid murenenud. Sellistelt juustelt ei peegeldu valgus tagasi. Juuksed näevad välja tuhmid ja urbsed. Seepärast valavad hiina tootjad juuksed silikooniga üle ja triigivad poleerimismasinatega. Kolme-nelja pesukorraga kulub silikoon maha ja te saate hiina juuste kvaliteeti vääriliselt hinnata.

Meie teeme eranditult kõik juuksed Remy doonorijuustest ja et mitte kutiikulat vigastada, pöörame suurt tähelepanu õrnale värvimisrežiimile. Lõppude lõpuks avaldab just see juuksepikenduste tarbimisomadustele (hea kammitavus, läige ja elastsus) kõige suuremat mõju. 

Kontori fotod

Kontaktid

Stuudio Goodhair
Tallinn, Eesti

e-mail: goodhair.ee@gmail.com

tel.: +372 53059955 RUS

Google mapis

JoomShaper